KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9377017
nr 937 7017
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, Hasse Lindroth (f. 1938), "Mot Slussen", signerad. -64. 25x23
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 26 januari 2015
kl 18:23:32
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr
800 kr
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr
26 jan
Stockholmsmotiv
Läs mer om Stockholmsmotiv
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth